Bumper Ads در تبلیغات در گوگل چیست؟
15 آذر 1399 مدت زمان خواندن ۱۲ دقیقه

Bumper Ads در تبلیغات در گوگل چیست؟

Bumper Ads نوعی فرمت ویدیو تبلیغاتی 6 ثانیه‌ای در یوتیوب است که بیشتر در جهت شناخته شدن برند و کسب‌و‌کار شما مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ویژگی، یکی از زیرمجموعه‌های کمپین‌های تبلیغاتی در گوگل ادز است که به عنوان یک افزونه ارائه می‌شود. شیوه محاسبه تاثیرپذیر بودن آن، از طریق CPM یا (Cost per thousand impressions) است.

تصویری از تبلیغات بامپر اد در یوتیوب

CPM یوتیوب چیست؟

CPM در یوتیوب یکی از روش‌های قیمت‌گذاری روی تبلیغات در گوگل ادز است. این ویژگی به معنی قیمت‌گذاری روی هر 1000 بازدید از تبلیغ شما در پلتفرم Google Display Network است که بیشتر در تبلیغات ویدیویی یوتیوب استفاده می‌شود.

چرا باید از Bumper Ads استفاده کنیم؟

اگر عادت‌های خود را به عنوان یک بیننده در نظر بگیرید، بهترین زمانی که ممکن است یک تبلیغ در ذهن شما جا بگیرد، دقیقا زمانی است که میان تماشای پلی‌لیست مورد علاقه‌ خود در یوتیوب هستید. چرا که در حالت عادی، تنها ممکن است یک ویدیو را مشاهده و حتی رد کنید، یا در حال جستجوی موضوعی بر حسب نیاز خود باشید.

Bumper Ads ‌دقیقا به همین منظور ساخته شده است؛ تبلیغ برند یا محصولی در 6 ثانیه برای کاربرانی که عجله دارند یا میان تماشای پلی‌لیست مورد علاقه خود هستند.

اگر به ویدیو‌های تبلیغاتی در یوتیوب دقت کرده باشید معمولا تا پنج ثانیه اول، امکان رد کردن تبلیغ را ندارید، به همین دلیل برند‌ها از ویژگی Bumper Ads در همین بخش استفاده می‌کنند.

حالا اصلا در 6 ثانیه چطور پیام تبلیغاتی را می‌توان منتقل کرد؟

منتقل کردن پیام تبلیغاتی در 6 ثانیه کاری امکان‌پذیر است و کسب‌وکارهای زیادی هم این موضوع را به اثبات رسانده‌اند. برندهای بزرگ زیادی هستند که از Bumper Ads به منظور افزایش آگاهی عمومی نسبت به برند خود یا یادآوری یک سری از محصولات و ویژگی‌ها خود استفاده می‌کنند. این ویژگی یکی از مقرون به صرفه‌ترین راه‌های رسیدن به مخاطبین است و این اطمینان را برای شما ایجاد می‌کند که پیام شما حتما منتقل و دیده شده است و در ذهن مخاطبین، قرار گرفته‌اید.

Bumper Ads در عین کوتاه بودن از نظر زمانی، تاثیر زیادی روی مخاطب می‌گذارد. بر اساس بررسی‌های صورت گرفته و آنالیز بیش از ۳۰۰ تبلیغ که از نوع Bumper Ads هستند، از هر ۱۰ تبلیغ، ۹ تا از آن‌ها تاثیر قابل توجهی روی برند و محصولات داشته‌اند.

15 آذر 1399
اشتراک گذاری
آرین درویشی

آرین عاشق خلق کردنه، محتوای متنی تصویری یا حتی برنامه‌نویسی. از نتیجه کار همیشه لذت می‌بره.