فـرنیان

افزایش نصب اپلیکیشن با کمترین هزینه

اگر اپلیکیشن موبایل دارید، مطمئنا مهم‌ترین اولویت شما در بازاریابی، افزایش تعداد کاربران اپلیکیشن‌تان است. یکی از بهترین راهکارها برای افزایش نصب اپلیکیشن بهره‌گیری از Universal App Campaign گوگل است. این راهکار توسط پلتفرم تبلیغاتی گوگل ادز ارائه می‌شود.

مشاهده تعرفه‌ها

افزایش نصب اپلیکیشن با گوگل

جذب کاربر برای اپلیکیشن‌های اندرویدی یا iOS شما می‌تواند یک چالش بزرگ باشد. راهکار ما برای شما استفاده از کمپین‌های UAC است که با آن، می‌توانید تبلیغ اپلیکیشن خود را در فروشگاه‌های «گوگل پلی استور» و «اپ استور» نمایش دهید. در این ویدئو بیشتر درباره کمپین‌های UAC توضیح داده‌ایم.

با ۳ قدم ساده شروع کنید

مخاطبین را شناسایی کنید

پیش از شروع تبلیغ بسیار مهم است که مخاطبین خود را شناسایی کنید و با اتصال Google Analytics به گوگل ادز، از کاربران خود برای تبلیغ استفاده کنید.

هزینه نصب و بودجه روزانه را مشخص کنید

از استراتژی‌های مختلفی برای نوع پرداخت هزینه می‌توان استفاده کرد مثلا مشخص کنید که مایل هستید به ازای هر نصب چقدر پرداخت کنید و بودجه روزانه شما چقدر است.

به تبلیغ خود تنوع بدهید

برای تنوع به محتوای تبلیغاتی می‌توانید از کدهای HTML5 یا حتی بنر و فرمت‌هایی مانند Gif استفاده کنید تا مطمئن شوید پیام خود را به بهترین شکل به کاربران منتقل می‌کنید.

بدون محدودیت برای اپ‌های اندروید یا iOS

تبلیغات افزایش نصب اپلیکیشن، هیچ محدودیتی در مورد نوع سیستم عامل ندارد. اگر اپ خود را برای اندروید یا iOS توسعه داده باشید برای هر دو شما این امکان را دارید که تبلیغ خود را در گوگل‌پلی یا اپ‌استور به نمایش بگذارید.

ویژگی‌های تبلیغات افزایش نصب اپ گوگل ادز

پرداخت فقط به‌ازای نصب

در این نوع کمپین، شما بابت هر نصب هزینه می‌پردازید. گوگل ممکن است چند صد هزار یا چند میلیون بار تبلیغات شما را نمایش دهد و کاربران با اپلیکیشن شما آشنا شوند؛ اما فقط بابت آنهایی که اپلیکیشن شما را نصب می‌کنند پرداخت می‌کنید.

استفاده از هوش مصنوعی

ویژگی اصلی کمپین‌های نصب اپ، بهره‌مندی از هوش مصنوعی گوگل است. انتخاب بهترین کاربران برای نمایش تبلیغ و همچنین نمایش موثرترین تبلیغ به کاربر که منجر به نصب اپلیکیشن شود همه و همه توسط هوش مصنوعی گوگل انجام می‌شود.

قابل استفاده در ایران

برخلاف بسیاری از روش‌های رایج تبلیغاتی در دنیا که در اختیار کاربران ایرانی نیست، کمپین‌های UAC به راحتی قابلیت پیاده‌سازی و مدیریت در ایران و با هدف‌گیری کاربران ایرانی را دارد.

تنوعی از تبلیغات

کمپین‌های UAC محدود به یک نوع نمایش نیستند و شما برای جذب کاربر می‌توانید از روش‌های مختلف و پلتفرم‌های مختلف گوگل استفاده کنید.

ویدئوی یوتیوب

شما این امکان را دارید که تبلیغ مربوط به اپلیکیشن خود را به صورت ویدئو و در یوتیوب به کاربران نمایش دهید. استفاده از ویدئو به عنوان یک روش تبلیغاتی باعث ایجاد تعامل با کاربر و همچنین افزایش آگاهی از برند می‌شود. در زمان نمایش تبلیغ ویدئویی، لینک اپ شما هم در اختیار کاربران قرار می‌گیرد تا شانس نصب را افزایش دهد.

تیتر و توضیحات

اطلاعاتی که گوگل از کسب‌وکارها در زمان ساخت تبلیغات اپ دریافت می‌کند محدود است. برای همین باید در اطلاعاتی که در سیستم وارد می‌کنید، دقت بالایی داشته باشید. شما این امکان را دارید که ۵ تیتر و ۵ توضیح مربوط به اپ خود را در اختیار گوگل قرار دهید. این تیترها هم به عنوان معرف کار شما به گوگل هستند و هم از آن‌ها در کنار تبلیغات برای جذاب‌تر شدن محتوای تبلیغاتی استفاده می‌کند.

تا ۲۰ تصویر ثابت یا gif

نمایش تبلیغات نصب اپ به صورت بنرهای ثابت و gif هم می‌توانند باشند. شما می‌توانید تا ۲۰ بنر ثابت یا gif در اختیار گوگل قرار دهید و گوگل با ترکیب آن‌ها با تیترهای ۲۵ کاراکتری که در اختیارش قرار می‌دهید، بهترین تبلیغ را به کاربرانی که به نظرش می‌توانند مخاطب اپ شما باشند یا به این موضوع علاقه دارند نمایش می‌دهد.

کد HTML5

یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد این نوع کمپین امکان ارائه محتوای تبلیغاتی به صورت HTML5 است. با قراردادن کدهای HTML5 که ساختارهای متفاوتی دارند، می‌توانید تبلیغات خود را تعاملی کنید و از تصویر و متنی که کاربران به آن عادت دارند فراتر بروید.

سوالات متداول

به دلیل متغیرهای فراوان مانند وجود رقبا، هزینه پرداختی از سمت رقبا و همچنین تنوع موضوعاتی اپ‌ها، امکان ارائه عدد دقیق به‌زای هر نصب وجود ندارد. اما براساس تجربه ما هزینه‌ای بین ۱۰۰۰ الی ۲۰۰۰ تومان برای هر نصب باید در نظر گرفته شود.
بله، شما می‌توانید براساس استراتژی‌های مختلف پرداخت هزینه - Bidding Strategies - حداکثر هزینه‌ای که مایل هستید برای هر نصب پرداخت کنید را تعیین کنید.
تبلیغ شما در استورهای معتبر (گوگلی پلی یا اپ استور) و همچنین پلتفرم‌هایی مانند یوتیوب و وبسایت همکاران گوگل نمایش داده می‌شود.
متاسفانه به دلیل تحریم‌های موجود امکان انتخاب ایران به عنوان تنها هدف از نظر کشور وجود ندارد. اما خبر خوب این است که با استفاده از هوش مصنوعی گوگل و الگوریتم‌های آن با درصد احتمال زیادی می‌توان مطمئن بود که تبلیغ اپ براساس اطلاعاتی که در اختیار گوگل قرار می‌گیرد تنها به کاربران ایران نمایش داده می‌شود. تنها درصد کوچکی امکان خطا در این سیستم وجود دارد که می‌توان با Exclude کردن کشورها این خطا را به نزدیک صفر رساند.
شما می‌توانید براساس هر نصب یا هر Conversion یا Action دیگری که در سیستم‌هایی مانند گوگل آنالیتیکس یا Firebase تعریف کرده‌اید، هزینه پرداخت کنید. قابل تصور است که استفاده از روش‌هایی مانند پرداخت به ازای هر Conversion هزینه‌ بیشتر نسبت به پرداخت به ازای هر نصب دارد.
با توجه به عوامل مختلفی که در تعداد و هزینه نصب وجود دارد امکان ارائه عدد دقیق در مورد انتظاری که از هر پکیج برای تعداد کاربر جذب شده می‌توان داشت، وجود ندارد. اما براساس تجربه ما برای هر پکیج تعداد نصبی که می‌توان انتظار داشت را ذکر کرده‌ایم.
روی ما حساب کنید

متخصصین فرنیان آماده مدیریت
کمپین‌های گوگل شما هستند

دریافت مشاوره رایگان