فـرنیان

تبلیغات در یوتیوب

پربیننده‌ترین وبسایت در گروه سنی ۱۸-۴۴ سال
بیش از ۲ میلیارد کاربر ماهانه
۳ روش متفاوت تبلیغات
افزایش احتمال خرید و دیده شدن

تبلیغات ویدئویی برای کاربران ایرانی

به‌خاطر تحریم‌ها کشور ایران در لیست کشورهایی که می‌توان تبلیغات کرد وجود ندارد. اما راهکار این مسئله استفاده از ری‌تارگتینگ است. ما می‌توانیم با ایجاد لیست‌های مختلف روی گوگل آنالیتیکس و ارتباط دادن آن به گوگل ادز، تبلیغات شما را در یوتیوب نیز نمایش دهیم. این تبلیغات می‌توانند به مخاطبینی خاص مانند افرادی که از طریق تبلیغات گوگل وارد سایت شده‌اند نمایش داده شود یا می‌توان افرادی که تا به حال از شما خرید کرده‌اند را هدف قرار داد.

پرداخت فقط به‌ازای دیده شدن ویدئو

تبلیغات یوتیوب به چند حالت تقسیم می‌شوند:

تبلیغات ویدئویی پیش از آغاز ویدئو (Bumper Ads)

این تبلیغات پیش از آغاز ویدئو نمایش داده می‌شوند و اجباری هستند. با توجه به مدت زمان کوتاه آنها (۶ ثانیه) می‌توانند به عنوان محرکی برای یادآوری برند - ‌Brand Recall - استفاده شوند. این کمپین‌ها به صورت CPM هستند و شما به ازای هر هزار نمایشی که ویدئو دریافت کند هزینه پرداخت خواهید کرد. براساس تحقیقاتی که گوگل انجام داده است،‌ با این که این نوع تبلیغات زمان کوتاهی دارند اما در افزایش یادآوری برند تاثیر زیادی دارد.

ادغام کمپین‌های Bumper و TrueView تاثیر بسزایی در افزایش تاثیر تبلیغ و جذب بیشتر مشتریان دارد.

تبلیغات TrueView

این نوع تبلیغات پیش از آغاز و یا حین مشاهده یک ویدئو نمایش داده می‌شود. کاربر می‌تواند آن را رد کند و یا تمام ویدئو را مشاهده کند. محدودیتی در زمان ویدئو وجود ندارد و همانند بامپر، بابت هر نمایش رقمی را پرداخت می‌کنید. برای تبلیغ‌دهندگان ویژگی اصلی TureView در این است که گوگل اطمینان داده که تبلیغ تنهای زمانی به کاربر نمایش داده می‌شود که کاربر قصد دارد تبلیغ را ببیند و به هیچ‌وجه وی را اذیت نخواهد کرد.

نمایش در جست‌وجوی یوتیوب

در این حالت یوتیوب ویدئوی شما را به عنوان تبلیغ در جست‌وجوهای کاربران نمایش می‌دهد. با توجه به این که در این حالت تا قبل از این که کاربر روی تبلیغات کلیک نکند نمایش ویدئویی اتفاق نمی‌افتد، یوتیوب به ازای هر کلیک روی ویدئو از شما هزینه‌ای را دریافت می‌کند.

این نوع از تبلیغات در کنار تبلیغات در نتایج‌ جست‌وجو به دلیل استفاده از فرمت‌های مختلف تبلیغاتی می‌تواند تاثیر خوبی در جلب نظر کاربران و هدایت آن‌ها به صفحه محصول یا سرویس کسب‌وکارتان داشته باشد.

چه زمانی به سراغ استفاده از یوتیوب برای تبلیغات برویم؟

پلتفرم یوتیوب به عنوان یکی از پربیننده‌ترین وبسایت‌های جهان بسیار برای دسترسی به کاربران و مشتریان بالقوه قابل توجه است. در این ویدئو در مورد اهمیت یوتیوب و تاثیری که می‌تواند در افزایش آگاهی از برند و فروش شما بگذارد توضیح داده‌ایم.

امکانات تبلیغات

نمایش ویدئوها به ترتیب

سناریوهای مختلفی را می‌توان در تبلیغات یوتیوب پیاده‌سازی کرد؛ می‌توان با استفاده از Ad-Sequence، ویدئوها را به ترتیب به هر مخاطب نمایش داد. به‌طور مثال، ابتدا مشتری ویدئویی در مورد نوع خدمات شما ببیند، سپس ویدئویی در مورد تیم شما، در مورد مشتریان شما و در نهایت ویدئویی در مورد شیوه دریافت خدمات/محصولات ببیند.

نمایش ویدئوی متفاوت به هر گروه مخاطب

مثلا فروشگاه دیجی‌کالا را در نظر بگیریم. این فروشگاه به افراد مختلف با سلایق مختلف و البته گروه سنی و جنسیتی مختلف خدمات می‌دهد. دیجی‌کالا می‌تواند گروه‌های مختلفی با ویژگی‌های مختص خود در آنالیتیکس بسازد و به هر کدام از آن‌ها تبلیغات مختلفی نمایش دهد.

آمار و ارقام دقیق

ترکیب گوگل ادز، یوتیوب و آنالیتیکس می‌تواند به بهترین نحو ممکن تاثیرگذاری تبلیغات شما را بسنجد و به شما کمک کند تا مشتریان خود را بسته به رفتارشان طبقه‌بندی کنید. به‌طور مثال می‌توانید کاربری که ویدئو را دیده و محصول را خریداری کرده را از این کمپین خود حذف کنید و به لیست دیگری که شامل کاربران با پتانسیل خرید بالا از یوتیوب دارند اضافه کنید.

هدف‌گیری مجدد مشتریان بالقوه

تبلیغات ویدئویی به دلیل آمار و ارقام دقیقی که در مورد رفتار کاربر در زمان مشاهده تبلیغ به شما می‌دهند این ویژگی‌ را دارند که این افراد را براساس احتمال خرید دسته‌بندی کرده و برای آن‌ها ویدئو یا تبلیغات متنی متفاوتی در باقی پلتفرم‌های گوگل نمایش دهید تا به افزایش فروش خود کمک کنید.

قیمت گذاری در یوتیوب

تبلیغات یوتیوب با استفاده از سیستم تبلیغاتی گوگل ادز انجام می‌شود. این نوع هم همانند باقی تبلیغاتی که گوگل ادز ارائه می‌کند به صورت مزایده‌ای است. شما می‌توانید با رقم محدودی تبلیغات خود را آغاز کنید و بر اساس نتایجی که می‌گیرید آن را افزایش یا کاهش دهید. طبق تجربه ما چیزی که بابت مشاهده ویدئوی هر کاربر ایرانی (ولو این که از VPN استفاده می‌کند) چیزی حدود ۵۰۰ الی ۱۰۰۰ تومان هزینه‌بر خواهد بود. این مبلغ نسبت به باقی روش‌های تبلیغات ویدئویی حتی در مراحل بالاتر هم بسیار مناسب‌تر است.

روی ما حساب کنید

متخصصین فرنیان آماده مدیریت
کمپین‌های گوگل شما هستند

دریافت مشاوره رایگان