آشنایی با کمپین‌های هوشمند در گوگل ادز
2 آذر 1399 مدت زمان خواندن ۱۲ دقیقه

آشنایی با کمپین‌های هوشمند در گوگل ادز

کمپین‌های هوشمند به شما کمک می‌کند تا اهداف فروش را در تجارت خود، برجسته‌تر کرده و مشتریان بیش‌تری جذب کرده و با ایجاد یک یا چند کمپین، محصولات و خدمات مختلف را به نمایش بگذارید.

نحوه عملکرد تبلیغات

زمانی که شما برای استفاده از یک کمیپن هوشمند ثبت نام می‌کنید، تبلیغی خواهید نوشت که به شرح تجارت شما می‌پردازد. شما همچنین محصولات و خدمات تجارت خود را معرفی کرده و یک بودجه برای تبلیغ خود تنظیم خواهید کرد. این تبلیغ به صورت خود‌کار در جست‌و‌جو‌های گوگل، شرکای Google search partners، نقشه‌های گوگل و شبکه نمایش گوگل، به کاربرانی که احتمالا مشتری شما خواهند شد نمایش داده می‌شود.

تبلیغات هوشمند شما برای کاربرانی که در مناطق جغرافیایی هدف‌گذاری شده، اصطلاحات مربوط به تجارت شما را در گوگل و نقشه‌های گوگل جست‌و‌جو می‌کنند، نشان داده خواهد شد. همچنین تبلیغ شما برای افرادی که خارج از منطقه جغرافیایی شما بوده و در عین حال عبارت‌ها و اصطلاح‌های مربوط به تجارت شما و موقعیت مکانی آن را جست‌و‌جو می‌کنند، نشان داده خواهد شد.

تبلیغات هوشمند به چه شکلی است؟

اجزای تبلیغ شما با توجه به تصویر بالا، به صورت زیر است:

Headline

هدلاین شما همان متن آبی واقع در قسمت بالایی تبلیغتان است. زمانی که مشتریان شما روی هدلاین تبلیغ کلیک می‌کنند، به وبسایتی که برای تجارت خود ایجاد کرده‌اید منتفل خواهند شد.

برای تبلیغات حداکثر ۳ هدلاین می‌توان انتخاب کرد و طول مجاز برای آن‌ها، ۳۰ کاراکتر برای حالت معمولی و ۱۵ کاراکتر برای زبان‌های Double-width است.

Description

اهداف اصلی فروش تجارت شما را با معرفی و توضیح محصولات و خدماتتان نشان داده و پیشنهاد‌های ویژه‌ای را برای کاربران ارائه می‌دهد.

برای تبلیغات حداکثر دو عدد دسکریپشن می‌توان انتخاب کرد و طول مجاز برای آن‌ها، ۹۰ کاراکتر برای حالت معمولی و ۴۵ کاراکتر برای زبان‌های Double-width است.

Website URL یا همان link

قسمت URL یا همان لینک سبز رنگ، آدرس وبسایت شما را نمایش خواهد داد. شما می‌توانید URL‌های مختلفی را برای هر یک از تبلیغات خود، استفاده کنید.

Sitelinks

سایت‌لینک‌های خودکار، لینک‌هایی هستند که به صورت اتوماتیک ایجاد شده و در پایین متن تبلیغ شما نمایش داده می‌شوند. این لینک‌ها، کاربران دارای پتانسیل را به صفحه‌هایی از وبسایت شما که مرتبط با جست‌و‌جوی آن‌ها است، منتقل می‌کند.

Map Pin

یک پین ممکن است در نزدیکی مکان محل تجارت شما نشان داده شود و مشتریان با کلیک کردن روی آن پین، به محل دقیق تجارت شما در نقشه‌های گوگول منتقل می‌شوند. (برای استفاده از این لازم که کمپین‌های هوشمند شما به حساب Google My Business لینک شود.)

Phone Number

اگر یک شماره تماس وارد کنید، در آگهی جست‌و‌جوی تفلن همراه، آگهی جست‌و‌جوی دسکتاپ، تبلیغات نمایشگر گوگل و تبلیغات نقشه‌های گوگل، نمایش داده خواهد شد. برای اینکه شماره تماس شما در این تبلیغات ظاهر شود، لازم است که مالکیت خود را برای آن شماره تماس تایید کنید.

اگر از گزارش تماس استفاده می‌کنید، همچنان بایستی مالکیت شماره تلفن واقعی خود را تایید کنید تا گوگل بتواند شماره فوروارد منحصر به فرد گوگل را در تبلیغات نمایش دهد.

Address

اگر مایل به نشان دادن آدرس تجارت خود هستید، لازم است که حساب تبلیغات گوگل به حساب Google My Business لینک شود تا آدرس وارد شده در حساب شما را نمایش دهد.

نکته: زبان‌های Double-width، زبان‌هایی هستند که از کاراکترهایی با عرض دو برابر استفاده می‌کنند. مانند زبان چینی، ژاپنی و کره‌ای.

2 آذر 1399
اشتراک گذاری
مجتبی هاشمی