گوگل ادز اکستنشن پیامک را حذف کرد
24 دی 1398 مدت زمان خواندن ۱۲ دقیقه

گوگل ادز اکستنشن پیامک را حذف کرد

اکستنشن‌های گوگل ادز هر ساله پیشرفت می‌کنند و بزرگ‌تر می‌شوند اما به نظر می‌رسد آن‌ها عمر جاودانه‌ای ندارند. تقریبا دو سال پس از اینکه گوگل اکستنشن Review در گوگل ادز را به قتل رساند، حالا سراغ مقتول دیگری رفته: اکستنشن پیامک‌ها یا Message Extension نام دارد.

این خبرا اخیرا در یک پست در وبلاگ توسعه‌دهندگان گوگل ادز منتشر شده و قرار است رسما از تاریخ 27 ژانویه سال 2020 یا 7 بهمن ماه سال جاری، اکستنشن پیامک برای همیشه از دسترس خارج شود. پس از این تاریخ، تبلیغ‌دهندگان دیگر نمی‌توانند یک اکستنشن پیامک جدید بسازند و یا اکستنشن‌های پیامکی قبلی که ساخته بودند را ادیت کنند.

البته همچنان تبلیغ‌دهندگان قادر خواهند بود تا عملکرد اکستنشن پیامکی که در گذشته استفاده کرده بودند را ببیند و گزارشات آن را دریافت کنند. اما این مورد هم تا پایان سال 2020 قابل دسترس خواهد بود و پس از 2020، دیگر هرچیزی که از اکستنشن پیامک وجود داشته ناپدید خواهد شد.

یادواره‌ای برای Message Extensions

اکستنشن پیامکی، آخرین اکستنشنی است که گوگل به قتل رسانده اما پیش از عزاداری برای آن، بگذارید ببینیم اصلا این اکستنشن که بود و چه کرد؟

در سال 2016 بود که گوگل اولین بار Message Extensions را به سرویس ادوردز اضافه کرد. به کمک این اکستنشن، بازدید کنندگان می‌توانستند با یک کلیک، مستقیما به کسب‌وکاری که تبلیغ داده، پیامک بزنند. پیش از این زمان گوگل متوجه شده بود که تبلیغ‌دهندگان و مشتریان، عاشق اکستنشن تماس هستند و در همین راستا سعی کرد با اضافه کردن Message Extensions، گامی دیگر برای بهبود تجربه کاربران بردارد.

در سال 2018، گوگل حتی این ویژگی را با کمک شماره‌های دایورت شده، بهبود بخشید. به کمک این شماره‌ها، تبلیغ‌دهندگان می‌توانستند آمار دقیق‌تری از مشتریانی که از این ویژگی استفاده می‌کردند داشته باشند. همچنین این امکان به تبلیغ‌دهندگان داده شده که مخاطبین را به جای پیامک، مستقیم به ایمیل زدن منتقل کنند تا ارتباط بین آن‌ها و مشتریان بهتر هم بشود.

Message Extensions هم به تبلیغ‌دهندگان کمک کرد تا مشتریان بیشتری به دست بیاورند و هم به بهبود تجربه تبلیغات در جست‌وجو با موبایل‌ها کمک کرد. درواقع پس از اجرای این اکستنشن‌ها، تبلیغ‌دهندگان فهمیدند که تقریبا 50 درصد CTR بیشتری از کاربران موبایل دریافت کرده‌اند!

متاسفانه اما گوگل امسال تصمیم گرفته تا تبر به ریشه اکستنشن پیامکی بزند و این یعنی تبلیغ‌دهندگان باید دنبال راه‌های جایگزین باشند تا بتوانند کاربران موبایلی را دوباره به سمت تبلیغات خود در صفحه جست‌وجو جذب کنند.

خب با این وضعیت باید باید کمپین‌های خود را چه کار کنم؟

اگرچه 26 ژانویه 2020 آخرین روزی است که می‌توانید از اکستنشن پیامک استفاده کنید اما لازم نیست تا 27 ژانویه صبر کنید تا تغییرات جدید را برای جایگزینی این اکستنشن اعمال کنید. توصیه می‌کنیم چهار مورد زیر را به دقت بخوانید تا همچنان بتوانید نتیجه مورد نظر را از تبلیغات گوگلی خود بگیرید:

۱. گزارش و عملکرد اکستنشن پیامکی خود را «همین الان» بررسی کنید!

گوگل قرار نیست هیچ کدام از اطلاعات و گزارش‌های مربوط به اکستنشن پیامکی را تا پایان سال 2020 حذف کند. بنابراین شما می‌توانید تا پایان سال جاری گزارش‌های مربوط به این اکستنشن را دریافت کنید. اکانت‌هایی که تا به امروز وابستگی زیادی به مخاطبین موبایلی خود داشته‌اند، قطعا بیشتر از کاربران دسکتاپ از نبود اکستنشن پیامکی ضربه می‌خورند و باید در روزها و ماه‌های پیش رو، ترافیک از دست رفته را جبران کنند. بنابراین اگر متوجه شده‌اید که این اکستنشن تاثیر زیادی برای جذب کاربران به سمت وب‌سایت شما داشته، باید راه‌های جایگزین برای این اکستنشن را پیدا کنید.

۲. از اکستنشن تماس استفاده کنید

اکستنشن تماس یک راه کلاسیک و ساده است که باید به یک دلیل واضح سراغ آن بروید؛ این اکستنشن کار می‌کند! اکستنشن تماس یا Call Extensions به جست‌وجو کنندگان این امکان را می‌دهد تا شماره تماس‌تان را زیر تبلیغ شما ببینند و با یک کلیک، با شما تماس برقرار کنند.

بهتر از این هم آن است که این اکستنشن در تمام دستگاه‌ها نمایش داده می‌شود که این شامل موبایل‌ها و کامپیوترها می‌شوند. بنابراین مخاطبین نسبت به اکستنشن پیامک، راحت‌تر می‌توانند با شما ارتباط برقرار کنند.

۳. از اکستنشن جدید Lead Form استفاده کنید

گوگل اخیرا یک اکستنشن جدید معرفی کرد که فراتر یک از شماره تلفن ساده در زیر تبلیغ شما خواهد بود. Lead Form Extensions به کسانی که در صفحه جست‌وجوی گوگل هستند، این امکان را می‌دهند که یک فرم کامل شامل نام، شماره تلفن، ایمیل و حتی موقعیت مکانی خود را به تبلیغ‌کنندگان ارسال کنند. درست مثل اکستنشن پیامکی، پر کردن این فرم آسان خواهد بود و تنها دو کلیک تا ارتباط مستقیم با تبلیغ‌دهنده فاصله خواهد بود. آزمایش‌های اولیه حاکی از نتایج خیلی خوب این اکستنشن هستند و از همین رو، اگر شما هم پیش از این از اکستنشن پیامکی استفاده می‌کردید، بهتر است به فکر استفاده از Lead Form Extensions باشید.

۴. استراتژی موبایلی خود را تغییر دهید

Message Extensions فقط روی موبایل کاربران شما نمایش داده می‌شد. حالا با حذف این اکستنشن، با کاهش کانورژن یا تبدیل از طرف کاربران موبایلی، شما ممکن است نیاز داشته باشد تا بید تبلیغات موبایلی خود را دستخوش تغییراتی کنید تا مطمئن شوید که هزینه اضافی پرداخت نمی‌کنید. حالا اگر می‌خواهید اکستنشن تماس را به کاربران موبایلی خود نشان دهید، الان زمانی عالی است تا سراغ Mobile Bid Adjustments بروید و مواردی مثل Call Bid Adjustments را بیشتر کنید و به این ترتیب، اکستنشن تماس خود را بیشتر در معرض دید بگذارید.

منبع: WordStream

24 دی 1398
اشتراک گذاری
مهرشاد رجبی

مهرشاد گیک تکنولوژیه، عاشق قهوه است و کارش تولید محتواست. فرقی نداره محتوا قراره متنی باشه، تصویری باشه یا ویدئویی؛ مهرشاد از پسشون برمیاد