نسخه آزمایشی اکستنشن تصاویر به گوگل ادز اضافه شد
23 دی 1398 مدت زمان خواندن ۱۲ دقیقه

نسخه آزمایشی اکستنشن تصاویر به گوگل ادز اضافه شد

اکستنشن‌ها در تبلیغات گوگل ساخته شده‌اند تا کاربران بتوانند به هرشکلی که راحت هستند، تبلیغات خود را به نمایش بگذارند. در طول این سال‌ها، گوگل تبلیغات متنی را با اکستنشن‌های زیبا مزین کرده تا هم تبدیل به تبلیغات کامل‌تری شوند و هم جذابیت بیشتری داشته باشند. این اکستنشن‌ها شامل مواردی مثل سایت لینک‌ها، آدرس‌ها، شماره تلفن‌ها، شماره برای پیامک، لینک‌های درون اپلیکیشنی و اخیرا فرم‌ها شده تا کاربران بتوانند با تبلیغی که می‌بینند، تعامل بیشتری داشته باشند. اما به همین میزان که اکستنشن‌های گوگل ادز متنوع هستند، همچنان همه آن‌ها از متن‌هایی تشکیل شده‌اند که در کنار متن اصلی تبلیغ دیده می‌شوند. حالا این وضعیت اخیرا تغییر کرده است.

اخیرا، گوگل به صورت مخفیانه قابلیت اضافه کردن اکستنشن‌های تصویری را اضافه کرده که به تبلیغ‌دهندگان این امکان را می‌دهد تا تصاویر مرتبط با تبلیغ‌شان را در کنار تبلیغ خود نمایش دهند!

این اولین باری نیست که گوگل می‌خواهد تصاویر را به تبلیغات متنی در صفحه جست‌وجو خود اضافه کند. در سال 2013 آن‌ها سعی کردند اکستنشن تصاویر را به این نوع تبلیغات اضافه کنند. در سال 2016 نیز گوگل سایت‌لینک‌های تصویری را اضافه کرد. در کنفرانس Google Marketing Live 2019 یک فرمت جدید از تبلیغات جست‌وجو معرفی کرد که Gallery Ads نام داشت و شامل یک گالری کوچک از تصاویر در صفحه سرچ می‌شد.

جالب است بدانید که مایکروسافت هم بیش از یک سال پیش اکستنشن تصاویر را برای تبلیغات در صفحه جست‌وجو بینگ در دسترس کاربران قرار داده.

اما اکستنشن تصاویر در تبلیغات گوگل چیست؟

اکستنشن تصاویر گوگل، قرار است در کنار تبلیغات شما در صفحه جست‌وجو، یک عکس مرتبط را هم نشان دهد. این کار علاوه بر این که باعث می‌شود تبلیغ شما جذاب‌تر باشد، بلکه با استفاده از آن می‌توانید کیفیت تبلیغ را هم بالاتر ببرید. با این کار در نهایت کوالیتی اسکور کلی تبلیغ شما هم بهبود می‌یابد. تبلیغاتی که کوالیتی اسکور بیشتری دارند، نه‌تنها بیشتر نمایش داده می‌شوند بلکه در نهایت می‌توانند منجر به کاهش هزینه هر کلیک شوند.

بر خلاف دیگر اکستنشن‌های موجود برای تبلیغات در گوگل، اکستنشن تصاویر از نوع اسکتنشن‌های داینامیک هستند. انی یعنی شما نمی‌توانید مستقیما کنترل کنید که چه عکس به عنوان اکستنشن در کنار تبلیغ شما نمایش دهد. حتی نمی‌توانید مستقیما عکسی برای این نوع اکستنشن آپلود کنید و در عوض، خود گوگل از صفحه لندینگ شما که در تبلیغ‌تان لینک شده، تصاویر را استخراج می‌کند و در کنار تبلیغ‌تان نمایش می‌دهد.

چطور می‌توانید اکستنشن تصویر بسازید؟

بگذارید اینطور شروع کنیم که گوگل هنوز رسما این ویژگی را معرفی نکرده و فعلا در اختیار برخی از تبلیغ‌دهندگان به صورت تصادفی قرار داده است. اگر هنوز به آن‌ها دسترسی ندارید نگران نباشید؛ این ویژگی به زودی معرفی و قابل استفاده برای همه خواهد بود.

اما اگر شما همین حالا هم این اکستنشن را می‌توانید استفاده کنید، کار با آن ساده است. اول باید در پنل گوگل ادز سراغ کمپین‌های جست‌وجو بروید. سپس از آن‌جا، گزینه Ads and Extensions را انتخاب کنید. سپس روی گزینه Extensions روی نوار بالایی کلیک کنید. از آن‌جای می‌توانید گزینه‌ای برای روشن کردن Image Extensions را ببینید.

اکستنشن تصاویر گوگل، عکس‌ها را همانطور که گفتیم از صفحه لندینگ پیج شما برمی‌دارد. بنابراین با فعال کردن این گزینه شما تایید می‌کنید که حق استفاده قانونی از تصاویری که در لندینگ پیج شما وجود دارد را دارید و مشکلی برای استفاده از آن عکس‌ها به صورت تبلیغاتی وجود ندارد.

اکستنشن تصاویر گوگل ادز راهی جدید است تا بتوانید کمی به متن‌های تبلیغاتی خود روح ببخشید. به محض در دسترس قرار گرفتن این نوع اکستنشن برای همه، پیشنهاد می‌کنیم شما هم از آن استفاده کنید و بعدها تاثیر آن در آوردن مخاطبین به وب‌سایت‌تان را زیر نظر بگیرید.

منبع: WordStream

23 دی 1398
اشتراک گذاری
مهرشاد رجبی

مهرشاد گیک تکنولوژیه، عاشق قهوه است و کارش تولید محتواست. فرقی نداره محتوا قراره متنی باشه، تصویری باشه یا ویدئویی؛ مهرشاد از پسشون برمیاد