تبلیغات در صفحه اول گوگل چگونه انجام می‌شود؟
8 فروردین 1397 مدت زمان خواندن ۱۲ دقیقه

تبلیغات در صفحه اول گوگل چگونه انجام می‌شود؟

مسلما بارها و بارها عبارت تبلیغ در گوگل یا تبلیغات در گوگل را شنیده‌اید و حالا می‌خواهید بدانید که این کار چگونه انجام می‌شود. پیش از این که این نوشته را بخوانید، توصیه می‌کنم نوشته تبلیغات در گوگل ادوردز چیست؟ را مطالعه کنید و سپس خواندن این نوشته را ادامه دهید.

تبلیغات در صفحه اول گوگل

 

به‌طور کلی برای این که بتوانید تبلیغات خود را آغاز کنید و در صفحه اول گوگل قرار بگیرید، می‌توانید یکی از دو راه زیر را انتخاب کنید:

۱- بهره‌گیری از خدمات تبلیغات مدیریت شده

خدمات مدیریت شده به نوعی از تبلیغات گفته می‌شود که شما مدیریت و بهینه‌سازی آن را کاملا به یک شرکت (در اینجا یک آژانس تبلیغاتی) می‌سپارید و خودتان به جز دریافت گزارش و نتیجه، کار دیگری انجام نمی‌دهید. این شیوه برای کسب‌وکارهای کوچک و متوسط بهترین انتخاب است. زیرا شما می‌توانید باری را از روی دوش خود بردارید و دیگر درگیر بهینه‌سازی و یا ایجاد تبلیغات و مدیریت روزانه نباشید.

در این حالت شما کلمات کلیدی، آدرس سایت، زمان و چند پرسش دیگر را پاسخ می‌دهید و آژانسی مثل فرنیان (ما!) تبلیغات شما را اجرا می‌کنیم و شما در صفحه اول گوگل و یا به انتخاب خودتان، در رتبه اول گوگل قرار می‌گیرید. شما صرفا بسته مورد نظرتان را از صفحه تعرفه تبلیغات در گوگل انتخاب می‌کنید، اطلاعات خواسته شده را تکمیل می‌کنید و پرداخت را انجام می‌دهید. دیگر نیاز نیست درگیر کار با داشبورد پیچیده ادوردز و … باشید. همه کارها را همکاران ما در فرنیان برای شما انجام می‌دهند.

 

۲- خرید/ساخت و شارژ اکانت اختصاصی گوگل ادوردز

در صورتی که چندین کسب‌وکار مختلف دارید، دانش قابل قبولی در زمینه مدیریت تبلیغات ادوردز دارید و یا بهتر بگویم، سرتان برای سر و کله زدن با گوگل ادوردز درد می‌کند، می‌توانید به سراغ این گزینه بروید. در این حالت شما یک اکانت اختصاصی در ادوردز دریافت می‌کنید و آن را هرچقدر که بخواهید توسط فرنیان شارژ می‌کنید. با این اکانت شما می‌توانید تبلیغات خود را ایجاد کنید، آن را بهینه کنید و در هر لحظه گزارش دلخواه را دریافت کنید.

اما دقت کنید که در این حالت، به جز پرسش و پاسخ و مشاوره، خدماتی مدیریت تبلیغات به شما تعلق نمی‌گیرد و تمامی مسئولیت‌های مدیریت و حتی مسدود شدن حساب کاربری شما به خاطر سرپیچی از قوانین ادوردز، به عهده خودتان است.

 

در این نوشته دو راهکار موجود برای شروع تبلیغات در صفحه اول گوگل و یا حتی رتبه اول گوگل را خواندید. حال بهتر است بر اساس میزان نیروی انسانی موجود در کسب‌وکارتان، دانش، وقت کافی و … یک گزینه را انتخاب کنید و همین امروز تبلیغات خود را آغاز کنید.

 

8 فروردین 1397
اشتراک گذاری
مسعود فاطمی

مدیرعامل آژانس فرنیان