زمان‌بندی صحیح تبلیغات در گوگل ادز
14 آذر 1396 مدت زمان خواندن ۱۲ دقیقه

زمان‌بندی صحیح تبلیغات در گوگل ادز

یکی از امکانات مهم در تبلیغات گوگلی امکان زمان‌بندی نمایش تبلیغات است. امکانی که می‌تواند در بودجه شما صرفه‌جویی کند و بازخورد بهتری برای تبلیغات شما رقم بزند. بگذارید با یک مثال شروع کنم؛‌ در نظر بگیرید شما کارتان فروش سرویس‌های اینترنت است و می‌خواهید برای این مسئله در ادوردز و با کلمات کلیدی خرید اینترنت، خرید ADSL و … تبلیغات کنید. اگر زمان نمایش تبلیغ را مشخص نکنید ادوردز بودجه شما را به ۲۴ ساعت تقسیم می‌کند و در تمامی ساعات شبانه روز نمایش می‌دهد.

از یک طرف این مسئله خوب است؛ کاربران مختلفی در ساعات مختلفی با شما آشنا می‌شوند. اما عیب این مسئله چیست؟ در نظر بگیرید ساعت ۱۰ شب، کاربری از طریق کلیک روی تبلیغات شما وارد سایتتان می‌شود و با شما تماس می‌گیرد. اما ساعت کاری شما ساعت ۹ تا ۵ است. کسی پاسخ تلفن نمی‌دهد و مشتری به سراغ خرید از یک سرویس‌دهنده دیگر می‌رود و صرفا بخشی از بودجه شما هدر می‌رود.

اما اگر زمان بندی درستی برای تبلیغات خود انجام دهید، می‌توان تا حد ممکن جلوی هدر رفت بودجه را گرفت. زمان‌بندی تبلیغات بر اساس روزهای هفته و ساعت‌ها قابل انجام است. حتی زمان‌بندی صحیح می‌توانید باعث کاهش هزینه مصرفی شما در طی روز هم بشود!

مثلا در نظر بگیرید که همان سرویس‌دهنده اینترنت،‌ تیم فروش ۲۴ ساعته دارد. اما رقیبانش در ساعات ۵ عصر به بعد دیگر سرویس نمی‌دهند و تبلیغات خود را تنظیم کرده‌اند که دیگر نمایش داده نشود. پس چند نفر از رقیبان این سرویس‌دهنده دیگر در نتایج تبلیغاتی گوگل حضور ندارند و می‌تواند با قیمت بسیار پایین‌تر در دسترس کاربرانش قرار بگیرد.

 

چگونه تبلیغات را زمان‌بندی کنیم؟

شما می‌توانید با وارد شدن به بخش تنظیمات کمپین ادوردزتان، روی Ad Schedule کلیک کنید و برای هر روز، یک زمان‌بندی متفاوت در نظر بگیرید:

کافیست روی +add کلیک کنید و زمان هر روز را به صورت جداگانه تنظیم کنید. حتما در نظر داشته باشید که اگر منطقه زمانی کسب‌وکار شما با چیزی که در ادوردز تنظیم شده است، تفاوت دارد؛ زمان را ابتدا تبدیل کنید و ببینید که چقدر اختلاف زمانی دارید و بر اساس آن تنظیم کنید.

البته در صورتی که مشتری خدمات تبلیغات در گوگل فرنیان باشید، هنگام راه‌اندازی تبلیغ و خرید می‌توانید در فرم خرید زمان‌های مد نظر را برای ما مشخص کنید و ما تبلیغتان را بر اساس آن تنظیم می‌کنیم. برای این کار در حین خرید بسته تبلیغاتی، در مرحله پیکربندی تبلیغات می‌توانید این مورد را تنظیم کنید:

14 آذر 1396
اشتراک گذاری
مسعود فاطمی

مدیرعامل آژانس فرنیان