اکانت با لیر ترکیه تهیه کنیم یا دلار آمریکا؟
16 مهر 1397 مدت زمان خواندن ۱۲ دقیقه

اکانت با لیر ترکیه تهیه کنیم یا دلار آمریکا؟

یکی از سوالاتی که بسیاری از مشتریان از ما می‌پرسند این است که اکانت بر پایه لیر تهیه کنند یا بر پایه دلار آمریکا؟ در این نوشته می‌خواهم مزیت انتخاب لیر ترکیه به‌جای دلار آمریکا را بنویسم تا راحت‌تر بتوانید تصمیم‌گیری کنید.

به‌طور کلی اکانت‌های گوگل ادوردز با ارز‌های مختلف از نظر امکانات با هم تفاوتی ندارند. فقط شما برای پرداخت به گوگل، ارز دیگری به جز دلار آمریکا را انتخاب کرده‌اید. اما خرید کدام‌یک به‌صرفه‌تر است؟

مطمئنا لیر ترکیه!

بگذارید با یک مثال توضیح بدهم:

شما می‌خواهید با حداقل رقم ممکن برای وب‌سایت خود ترافیک دریافت کنید. در حال حاضر قیمت دلار را به صورت فرضی ۱۵۰۰۰ تومان و قیمت لیر را هم ۲۵۰۰ تومان در نظر می‌گیریم. حداقل قیمت هر کلیک قابل تعریف در گوگل ادز، ۰.۰۱ است.

اگر بخواهید با حداقل ۰.۰۱ دلار تبلیغات کنید، یعنی بابت هر کلیک باید حداقل ۱۵۰ تومان بپردازید. در صورتی هم که بخواهید رقم خود را افزایش دهید، چاره‌ای به جز افزایش قیمت آن کلیک به ۰.۰۲ نیست. یعنی ۳۰۰ تومان.

اما در لیر ترکیه؛ اگر شما قیمت هر کلیک را با ۰.۰۱ لیر ترکیه آغاز کنید، بابت هر کلیک ۲۵ تومان می‌پردازید. البته که این رقم بسیار پایین است و تبلیغات شما در بیشتر مواقع نمایش داده نمی‌شود. اما اگر رقم هر کلیک را بخواهید به ۰.۰۴ لیر افزایش دهید، باز هم قیمت هر کلیک شما ۱۰۰ تومان می‌شود. یعنی به نسبت دلار آمریکا ۵۰ تومان روی هر کلیک صرفه‌جویی کردید.

در واقع مهم‌ترین مزیت لیر این است که وقتی بخواهید رقابت کنید و رتبه بهتری کسب کنید، قیمت هر کلیک شما می‌تواند معقول‌تر از رقیب‌تان که با دلار کار می‌کند باشد. چون او بابت هر پله افزایش باید ۱۵۰ تومان بپردازد اما شما ۶ پله جای افزایش یا کاهش دارید.

در تصویر فوق، پیشنهادات Keyword Bid Simulator برای یک کلمه کلیدی برای یکی از مشتریان ما را می‌بینید. با افزایش ۰.۰۴ لیر  (۱۰۰ تومان) این مشتری می‌تواند ۱۳۳ کلیک بیشتر دریافت کند. در حالی که اگر اکانتش بر پایه دلار بود، باید ۱۵۰ تومان پرداخت می‌کرد.

16 مهر 1397
اشتراک گذاری
مسعود فاطمی

مدیرعامل آژانس فرنیان

×

در حال حاضر از ارائه خدمات به مشتریان جدید معذور هستیم و فقط مشتریان قدیمی می‌توانند خرید خود را انجام دهند